O nás

Vize

S nadšením studentů, očima umělců a duší vědců zachycujeme nevšední okamžiky pomocí moderní techniky.

Stručný popis sdružení

Audiovizuální centrum studentů – AVC-ČVUT je zájmové neziskové sdružení převážně studentů ČVUT.

Naše cíle jsou:

  1. Vybudování kompletního poloprofesionálního multimediálního studia, schopného ve vysoké kvalitě pracovat s digitálním videozáznamem a jít po stránce techniky s dobou.
  2. Školit sebe a veřejnost v oblasti audiovizuálním oboru – kamera, kompozice, zvuk, střih, postprodukce, vizualizace – s využitím nejmodernějších technologií.
  3. Natáčet, živě streamovat, zpracovávat a zdarma vystavovat zajímavá videa nejen z prostředí ČVUT.

Podrobný popis

Vzhledem k vysoké kapacitě akademických sítí se podstatně zkvalitňuje prostor pro šíření audio a video produkce v sítích Cesnet.

Z tohoto důvodu shledáváme optimální okamžik k vytvoření skupinky, která by ve spolupráci se školou a CESNETem tvořila kvalitní jak živě vysílaný program, tak záznam.

Primárním cílem jsou samozřejmě aktivity studenstké dění – OpenWeekend, InstallFest, CryptoFest a přednášky, organizované Studentskou unií.

Dlouhodobým záměrem spolku bude pokus o realizaci webcastingu přednášek na ČVUT, který v poslední době začíná být velice populární (zejména) ve Spojených státech.

Vedlejší činností by měla být také spolupráce s profesionálními producenty – testování nových technologií, sehnání sponzorů apod.

Členové AVC v roce 2006

To jsme my – AVC – aneb v Herbertově

Zprávy o řešení projektu (z dob pod křídly SH):